Son Dakika Spor Haberleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Son Dakika Spor Haberleri

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Gençler'in en genci Fenerli! Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
ßy_Kadaw®a
administratör administratör
ßy_Kadaw®a

Erkek
Yaş : 36 Kayıt tarihi : 22/07/08 Mesaj Sayısı : 210 Nerden : Afyon İş/Hobiler : Reis Lakap :
MesajKonu: Gençler'in en genci Fenerli!   Gençler'in en genci Fenerli! Icon_minitimeC.tesi Ağus. 02, 2008 10:58 am

Gençler'in en genci Fenerli!
Yeni sezon hazırlıklarını yoğun bir tempoyla sürdüren Gençlerbirliği'nde, 25 kişilik kadroda yer alan ve sol açık mevkisinde görev yapan Seçkin Getbay, altyapıdan yetişen tek oyuncu olma özelliğini taşıyor. Üstelik Seçkin açık yüreklilikle "Fenerbahçeliyim" diyor..
Yaklaşık 9 sene önce Gençlerbirliği'nin altyapısında topla buluştuğunu ifade eden Seçkin, Gençlerbirliği formasını giymeyi çok istediğini ve bunu da birgün başaracağını söyledi.

19 yaşındaki genç oyuncu Seçkin, geçen sene tecrübe kazanmak için Fethiyespor'a kiralık olarak verildiğini ve 24 maçta, 2 gol attığını hatırlatarak, ''Hedefim uzun süre Gençlerbirliği'ne hizmet etmek'' dedi.

Sözleşmesini bu sezon başında 4 yıl daha uzattığını hatırlatan Seçkin, ''Benim aklımda uzun süre Gençlerbirliği futbolcusu olarak buraya hizmet etmek var. Çünkü bu kulübün altyapısından yetiştim. Burada oynamayı ve takımın formasını giymeyi çok isteyen bir oyuncuyum. Önümdeki 4 seneyi çok iyi değerlendirip, Gençlerbirliği'ne en iyi şekilde hizmet etmeyi düşünüyorum'' diye konuştu.

-ALTYAPIDAN GELEN TEK OYUNCU-
Gençlerbirliği'nin altyapısından yetişip, mevcut kadroda yer alan tek oyuncu olduğunu vurgulayan genç futbolcu, şöyle konuştu:
''Kerem abiler var ama onlar ASAŞ Spor altyapısından gelmedir. Benim yaş grubunda altyapıdan gelen en genç oyuncu benim. Çok iyi transferler yapıldı. Takım inanılmaz tempoda çalışıyor. Hazırlık maçları ortada. Çok iyi bir takım olduğumuzu düşünüyorum. İnşallah bunu da lige yansıtırız.''

-BABADAN FENERBAHÇELİ-
Gençlerbirliği'nin en genç oyuncusu olan Seçkin, babasının Fenerbahçeli olması nedeniyle sarı-lacivertli takımın taraftarı olduğunu söyledi.

''Ben küçüklüğümden bu yana, babamın tuttuğu takım olan Fenerbahçe'yi tutuyorum'' diyen Seçkin, ''Bu kulübe en iyi şekilde hizmet ettikten sonra profesyonel olarak 'dört büyükler'den birinde oynamak isterim. Bu sene kadroya girmesem de üzülmem. Çünkü bir gün bu formayı giyeceğim ve uzun süre de taşıyacağım'' dedi.

Seçkin Getbay, ilk kez bu sezon Gençlerbirliği'nin (A) Takımı ile idmanlara çıktığını anlatarak, bu takımda kalmak için son derece tempolu çalıştığını belirtti.

Teknik direktör Mesut Bakkal'ın sezon başında kendisine uyarılarda bulunduğunu ifade eden Seçkin, sözlerini şöyle tamamladı:
''Mesut hocayla sezon başında konuşma fırsatım oldu. Eksiklerim olduğunu ve takımda kendimi ispat etmek istiyorsam, çok çalışmam gerektiğini söyledi. Elimden geldiği kadar onun söylediklerini yapmaya çalışıyorum. 25 kişilik kadroda şu anda kendime yer buldum, ancak kadrodaki 25 futbolcu da çok iyi durumda. Sezon hazırlıkları çok iyi gidiyor. Burada kalmak istiyorsam, çok çalışmam lazım. Amacım tabii burada kalmak ve kendimi ispat etmek. Bunun da kolay olmayacağını biliyorum.''

-BAKKAL'IN DEĞERLENDİRMESİ-
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal da Seçkin'in iyi bir futbolcu olduğunu ve kendisini geliştirmesi gerektiğini söyledi.

Sezon başındaki kamplarda Seçkin'in iyi bir tempoda çalıştığını belirten Bakkal, ''Çok genç bir oyuncu. Eksikleri var. Bunun için de çok çalışması gerekir. Ben ona bir fırsat verdim. Şekillenecek kadromda yer bulur mu, onu zaman gösterecek. Bu biraz da onun elinde'' değerlendirmesini yaptı.

ajansspor
Kullanıcı İmzası
http://www.sonspor.eniyiforum.net
Gençler'in en genci Fenerli! Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası