Son Dakika Spor Haberleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Son Dakika Spor Haberleri

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

''Yeni sezonda hedefimiz çok büyük'' Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
ßy_Kadaw®a
administratör administratör
ßy_Kadaw®a

Erkek
Yaş : 36 Kayıt tarihi : 22/07/08 Mesaj Sayısı : 210 Nerden : Afyon İş/Hobiler : Reis Lakap :
MesajKonu: ''Yeni sezonda hedefimiz çok büyük''   ''Yeni sezonda hedefimiz çok büyük'' Icon_minitimePtsi Ağus. 04, 2008 2:49 pm

Sivasspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, "Yeni sezonda hedefimiz çok büyük. İlk etapta ilk 10 takım arasında yer almak ve daha sonra belirlenen hedefe doğru adım adım ilerlemek istiyoruz" dedi.

Bülent Uygun, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, yeni sezonda takımın hedefleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Uygun, bu sezon hedeflerinin daha büyük olduğunu belirterek, ''Yeni sezonda hedefimiz çok büyük. Öncelikli olarak ayağımızı yere sağlam basmak istiyoruz. İlk etapta ilk 10 takım arasında yer almak ve daha sonrasında belirlenen hedefe doğru adım adım ilerlemek istiyoruz'' dedi.

Hem ligde, hem de Türkiye Kupası'nda iddialarını ortaya koyacaklarını ifade eden Uygun, ''Ligin yanı sıra Türkiye Kupası'nda da gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz'' diye konuştu.

Geçen sezon takımı Sivasspor'un son iki haftaya kadar şampiyonluk yarışındaki yerini aldığını ve son iki haftada yaşanan şansızlıklar sonucunda mutlu sonu yakalayamadığını belirten Uygun, buna rağmen ortaya konulan başarı sonucunda Türkiye genelinde Sivasspor'un başarısını destekleyen futbolseverler tarafından ''Gönüllerin şampiyonu'' unvanına layık görüldüklerini dile getirdi.

Uygun, şunları kaydetti:
''3 sezondan beri Sivasspor olarak Turkcell Süper Lig'e renk getirdik. Yiğido ekolü ile adımızdan söz ettirdik. Yeni sezon öncesinde de sorumluluğumuzun bilinci içerisinde çalışmalara başladık. UEFA Intertoto Kupası'nda üçüncü tura kadar gelmemize rağmen üçüncü turda yaşadığımız sakatlıklar ve şansızlıklar bizim UEFA hayalimizi yıktı.''

-''KAYSERİSPOR'U ÇİÇEKLERLE KARŞILAYACAĞIZ''-
Sivasspor'un yeni sezonda ilk maçını, dost şehir olarak nitelendirdiği Kayserispor ile oynayacağını belirten Uygun, bu maçta taraftarlara ve kamuoyuna dostluk ve kardeşliğin en güzel örneklerini sunacaklarını söyledi.

Uygun, ''Ligin ilk maçı dost şehir, kardeş takım Kayserispor ile olacak. Kayserispor'u, taraftarlarını ve yöneticilerini çiçeklerle, karanfillerle karşılayacak, maç sonrasında skor ne olursa olsun alkışlarla uğurlayacağız'' dedi.

Sivasspor'un başarısının devam etmesi için desteğe ihtiyaçları olduğunu belirten Uygun, ''Sivasspor'un başarısını Sivas ve Sivaslı istiyorsa maddi ve manevi desteklerini esirgememeli. Şehrin önde gelenleri, iş adamları ve sanayiciler taşın altına elini sokmalı ve başarıya ortak olmalı. Sivasspor sadece yönetim kurulunun değil, tüm Sivaslıların takımıdır'' diye konuştu.

-AVUSTRALYALI KALECİ PETKOVİÇ-
Sivasspor'un Avustralyalı kalecisi Michael Petkoviç ise geçen sezon ligde başarılı olduklarını, yeni sezonda da aynı başarıyı tekrarlayacaklarını belirterek, ''Sorumluluklarımızı biliyoruz. Bizlere güvenenleri asla utandırmayacağız. Yeni sezona bomba gibi hazırlanıyoruz. Sivasspor zirveye doğru emin adımlarla giderken kalem de gole kapalı olacaktır. Sorumluluğumu biliyorum'' dedi.

Avustralya Milli Takımı'nda olduğu için UEFA Intertoto Kupası maçlarında yer alamadığını ifade eden Petkoviç, ''Intertoto Kupası'nda kalede olmak isterdim, ama olmadı. Tarihinde ilk kez Avrupa'ya çıkan takımımız, ligdeki başarısını Avrupa'da da göstermiştir'' diye konuştu.

ajansspor
Kullanıcı İmzası
http://www.sonspor.eniyiforum.net
''Yeni sezonda hedefimiz çok büyük'' Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası