Son Dakika Spor Haberleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Son Dakika Spor Haberleri

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Para için gitmedim.." Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
menager03
moderatör moderatör
menager03

Erkek
Yaş : Kayıt tarihi : 23/07/08 Mesaj Sayısı : 417 Nerden : afyon İş/Hobiler : Lakap :
MesajKonu: "Para için gitmedim.."   "Para için gitmedim.." Icon_minitimeCuma Tem. 25, 2008 11:08 pm

"Para için gitmedim.." Bayramtutumlu_aurelio

"Para için gitmedim.."
Mehmet Aurelio içini döktü! Fenerbahçe ile yollarını ayıran yıldız futbolcu Betis'e gidişi ve ayrılığı sırasında yaşananları ilk kez dile getirdi! "Dönersem bu takım F.Bahçe olur" diyen Mehmet, bazı yöneticilerle yaşadığı sorunları da anlattı! Öte yandan Bayram Tutumlu da bomba açıklamalar yaptı!

Fenerbahçe'den ayrılarak İspanya'da Real Betis takımına transfer olan Marco Aurelio, Lig TV'nin deneyimli muhabiri Ömer Güvenç'in sorularını yanıtladı.

Özel programda Güvenç, Bayram Tutumlu ile de bir röportaj gerçekleştirdi. İşte Ajansspor.com'un derlediği açıklamalar;

-AURELIO: "BAZI ÇALIŞANLARLA SORUN YAŞADIM"-
“Fenerbahçe’yi çok seviyorum. Ayrılmamım nedeni sadece para değil. Fenerbahçe’yi paraya değişmem. Kulüptekilerin dışında taraftar da beni çok sevdi. Fakat ne zaman ayrılmak istediğim konusu çıkınca herkes bu konuda bana cephe aldı ve nedeni de para olarak aldılar, oysa ki bu doğru değil.”

“Fenerbahçe’de mutlu günler geçirdim. . Fenerbahçe’nin büyüklüğünü kavramıştım. Fakat kulüp içinde bazı çalışanlar tarafından son zamanlarda saygı görmez oldum. Futbol bu. Bazen böyle kararlar da almak lazım. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Seyircimizi unutmayacağım. Sorunlara değinmeyeceğim. Kimseye kırgın değilim.”

“Son olarak başkanla karşılaştığımda bana ‘başka takım var mı, kimler teklif yaptı’ gibi sorular sordu. Ben de ‘Evet, futbol bu teklifler var’ dedim. Zaten duymuştu ve ben de doğrulamış oldum. 2 milyon euro teklif edilmişti, Bayram Tutumlu bana teklif geldiğini söyleyince düşündüm. Kolay değildi böyle bir karar almak. Fenerbahçe’de ailemle birlikte çok mutluyuz dedim. Teklif edilen fiyata yakın olsa kalırdım, çok az fark için gitmezdim.”

“Fenerbahçe’de kimseye kırgın değilim. Aramızda birkaç olay oldu. Fakat tüm samimiyetimle söylüyorum kimseye kırgın değilim. Yeni bir hayat var önümde. Fenerbahçe’de herkesi çok sevdim. Yeni takımımda da mutlu olacağımı düşünüyorum.”

“Türkiye hakkında hep olumlu şeyler ve anılar var aklımda. Türkiye bundan sonraki hayatımda da hep hayatımda olacak.. Fenerbahçe’de çok şey yaşadım ve hiçbirini unutamam. Ama maalesef Fenerbahçe ve ben birbirimizi kaybettik.”

“Fenerbahçe’de 5 yıl geçirdim. Bu az bir süre mi. 5 yılda da çok mutluydum. Dünyadaki tüm Fenerbahçelileri çok seviyorum. Başarımızın da onlarla geldiğini düşünüyorum. Fenerbahçe’de benim alternatifim oyuncular var. Selçuk, Deniz, Maldonado gibi. Diğer futbolular da onlara yardımcı olacaktır.”

“Yeni takımımda da forma giymek ve başarılı olmak için elimden geleni yapacağım. Fakat bir gün Türkiye’ye dönersem oynayacağım takım Fenerbahçe olacak ve olmalı da.”

“Türkiye’de teknik direktör olarak en çok Samet Aybaba’yı sevdim. Daum ve Zico da mükemmeldi. Deivid, Carlos, Edu, Lugano Türkiye’deki en iyi oyuncular bence. Semih’i de çok beğenirdim. Her sıkışıklıkta Semih oyuna girecek ve gol atacak derdim, O da beni yanıltmazdı. Taraftar da onun gol atacağını biliyordu.”

-TUTUMLU: "AURELİO BARCELONA'YA GİDER"-
Bu arada programda yorumlar yapan Aurelio'nun menajeri Bayram Tutumlu ise, yıldız futbolcunun Real Betis'e transferinde şu ana kadarki en az komisyon ücretlerinden birini aldığını ifade etti.

Başarılı futbolcunun büyük bir profesyonel olduğunu ve 37-38 yaşına kadar futbol oynayabileceğini ifade eden Tutumlu, henüz genç olan Aurelio'nun yakında Barcelona veya Real Madrid gibi bir takıma gideceğinden de emin olduğunu ifade etti.

Tutumlu Güiza için Fenerbahçe'nin verdiği ücretin çok olduğunu da kaydederken, "Fenerbahçe 10 milyon euro daha verse Mallorca'yı satın alabilirdi çünkü ekip 25 milyon euroya satıldı" dedi.

Aragones'in ise sert yapısının Fenerbahçe ile uyuşmayacağını kaydeden Tutumlu, İspanyol teknik adamın soyunma odasına babasını bile sokmayacağını ifade ederek, basında sık sık soyunma odasına girdiği konuşulan Aziz Yıldırım'a da mesaj göndermiş oldu.

Tutumlu Aragones'in yeri geldiğinde sokaktaki bir adamı bile takıma sokabileceğini fakat formda bir Maradona'yı bile yedek bırakabiklecek yapıda olduğunu dile getirdi.
kaynak:AA
Kullanıcı İmzası
"Para için gitmedim.." Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası