Son Dakika Spor Haberleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Son Dakika Spor Haberleri

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hakan Buğdaycı'dan bir ilk Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
menager03
moderatör moderatör
menager03

Erkek
Yaş : Kayıt tarihi : 23/07/08 Mesaj Sayısı : 417 Nerden : afyon İş/Hobiler : Lakap :
MesajKonu: Hakan Buğdaycı'dan bir ilk   Hakan Buğdaycı'dan bir ilk Icon_minitimePaz Tem. 27, 2008 4:39 pm

Hakan Buğdaycı'dan bir ilk
Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Diyarbakırspor’un altyapısından 10 futbolcuya profesyonel imza attırıp kampa gitmelerini sağlayan altyapıdan sorumlu Asbaşkan Hakan Buğdaycı, bu alanda bir ilke imza attı.

Diyarbakırspor Süper Genç Takımı’nın geçen sezon bölge şampiyonu olduğunu anımsatan Buğdaycı, ”Aslında sanıldığı kadar büyük bir iş yapmadım. Sadece, çocukların olması gereken yere gitmelerine vesile oldum” dedi.

Diyarbakırspor sevdalısı

Kendisinin de küçüklükten beri bir Diyarbakırspor hayranı olduğunu ifade eden 34 yaşındaki genç işadamı Hakan Buğdaycı,”Ben uzun yıllardır Diyarbakırspor maçlarına gidiyordum. Bunu dışında aile olarak da Diyarbakırspor’a katkı sunuyorduk. Sonra kısmet oldu, yönetici oldum ve 28 Aralık 2007’de Altyapıdan sorumlu Asbaşkan olarak göreve başladım. Şimdi Diyarbakırspor’a hizmet etmekten büyük bir onur duyuyor ve de keyif alıyorum” diye konutlu.

Buğdaycı tarihe geçti

Diyarbakırspor’un tarihinde ilk kez altyapıdan A takımına 10 futbolcu birden profesyonel edip bunları kampa gönderdiğinin altını çizen Hakan Buğdaycı,”Kampa gönderdiğimiz bu gençlerden bir veya iki tanesi bile A takımda kalmayı başarabilse bizim için büyük bir övünç kaynağı olacak. Çünkü bu işe yeni soyunduk. Ancak şunu da önemle belirtmek gerekirse şahsen buraya başarılı olmaya geldim. Her yıl düzenli olarak altyapıdan A takımına 2- 3 futbolcu verebilsek ne mutlu bize” dedi.

Çıtayı yükselteceğiz

Diyarbakırspor’un yakın gelecekte güneydoğunun bir numaralı ve de Türkiye’nin sayılı futbolcu fabrikalarından biri olacağına işaret eden Hakan Buğdaycı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçen sezon Süper Gençler Ligi’nde bölge şampiyonu olduk. C Gençler’de de Diyarbakır şampiyonu olduk. Aslında bizim için bu şampiyonlukların fazla önemi yok. Ama futbolcu yetiştirirken şampiyonluklarda insana ayrı bir keyif veriyor. Bu nedenle geçen sezondan daha başarılı bir sezon geçirmeliyiz. Geçen sezon 2 şampiyonluğumuz var ise bu yıl bunu dörde ve hatta beşe çıkartmalıyız. Tabii bunu yaparken de yetiştirici olacaksınız.”

Gönlüm Diyarbakır gençlerinden yana

Diyarbakırspor’un şu anda olması gereken yerde olmadığını da vurgulayan Buğdaycı,”Ben altyapıdan A takıma gönderdiğim futbolcular ile bir toplantı yaptım.‘Bakın çocuklar! Benim sizden manevi, ailelerinizin de maddi beklentileri var. Kendinizi bana ve ailenize karşı mahcup etmeyin. Beni de yönetime karşı mahcup etmeyin’ dedim onları ve öyle gönderdim. Bu takımda Diyarbakırlı gençlerin çoğunlukta olmasını istiyorum. Bu nedenle bu çocukların üstünde o kadar titriyorum” dedi.

Kimseden para almadık

Diyarbakırspor’un altyapı seçmelerinde valilerden para alındığı yönündeki söylentilere de sert çıkan Asbaşkan Buğdaycı,”Diyarbakır insanının ekonomik durumunu Diyarbakır’da yaşayan bir insan olarak çok iyi biliyorum. Bu nedenle Altyapı seçmelerinde kimseden para talep etmedik. Bu dür asılsız söylentileri ortaya atmak yakışık değil. Batı kulüplerinden elemelerde bekli para alınıyor ama biz kimseden tek kuruş para almadık” diyerek konuşmasına son verdi.

kaynak:ajamsspor
Kullanıcı İmzası
Hakan Buğdaycı'dan bir ilk Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası