Son Dakika Spor Haberleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Son Dakika Spor Haberleri

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Türk jokeye büyük onur! Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
ßy_Kadaw®a
administratör administratör
ßy_Kadaw®a

Erkek
Yaş : 36 Kayıt tarihi : 22/07/08 Mesaj Sayısı : 210 Nerden : Afyon İş/Hobiler : Reis Lakap :
MesajKonu: Türk jokeye büyük onur!   Türk jokeye büyük onur! Icon_minitimeSalı Tem. 29, 2008 2:14 pm

İngiltere'de 9 Ağustos Cumartesi günü düzenlenecek Dubai Duty Free Shergar Cup Royal Ascot Enternasyonal Jokey Günü'ne davet edilen ilk Türk jokey Halis Karataş, davetten dolayı onur duyduğunu, yarışlarda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını söyledi.

29 Temmuz 2008 , 13:25

Ascot Hipodromu'nda gerçekleştirilecek ve İngiltere, İrlanda, Avrupa ve diğer kıta ülkelerinden oluşan 4 takımın yarışacağı etkinlikte Karataş, koşulacak 6 yarıştan, 5'inde at binecek. Karataş, İtalyan jokeyler, Frankie Dettori ve Mirco Demuro ile Avrupa Takımı'nda mücadele edecek. En yüksek puanı toplayan takımın Shergar Cup'ı alacağı bu mücadelede bireysel olarak, en yüksek puanı toplayan jokey ise gümüş eğer ve 3 bin Pound para ödülünün sahibi olacak.

Etkinlikle ilgili İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda düzenlenen basın toplantısına, Türkiye Jokey Kulübü (TJK) Yönetim Kurulu Üyesi Esra Atman Özyiğit ve jokey Halis Karataş katıldı.

Halis Karataş, yaptığı konuşmada, hedefinin Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu ifade ederek, "Hiçbir şekilde heyecan veya yadırgama olacağını zannetmiyorum. Çünkü Dubai'de olsun, Suudi Arabistan'da olsun, daha önce önemli koşularda mücadele ettim. Onlar beni iyi tanırlar aslında" dedi.

"Davet edildiğimi ilk duyduğum zamanki heyecanımı ve gururumu anlatamam" diyen Karataş, şunları kaydetti:
"Bir Türk jokey olarak çağrılmak büyük bir onur. Orada Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiğim zaman inanıyorum ki gelecek nesile, yeni yetişen arkadaşlarıma yol olacaktır. O anlamda da benim için çok önemli. Büyük sorumluluk içinde olduğumun farkındayım."

Karataş, yarışlarda bineceği atlar hakkında bilgisi olmadığını, bunun çekilecek kuralardan sonra belli olacağını ifade ederek, "O gün 6 tane koşu olacak. Ben bu koşuların 5 tanesine katılacağım. Ama bu koşulardan hangilerine katılacağımı ya da hangi ata bineceğimi şu an bilemiyorum" diye konuştu.

Takım arkadaşlarından Dettori ile daha önce Suudi Arabistan ve Dubai'de birlikte mücadele ettiğini belirten Karataş, Demuro'yu ise tanımadığını söyledi.

Karataş, kariyerini yurt dışında sürdürme düşüncesinin olduğunu, fakat bunu tek başına gerçekleştirmesinin zor gözüktüğünü, destek olunması gerektiğini belirtti.

Başarılı jokey, İngiltere'de iyi performans gösterirse yurt dışı kariyeri için iyi bir referans olabileceğini düşündüğünü söyledi.

Toplantıda konuşan TJK Yönetim Kurulu Üyesi Esra Atman Özyiğit ise bu yarışların 1999 yılından beri yapıldığını ve ilk kez bir Türk jokeyin etkinliğe davet edildiğini söyledi.

Yarışların 2001 yılından itibaren şu anki formatında yapıldığını belirten Özyiğit, şunları söyledi:
"Dünyada başarılı jokeylerin katıldığı bir yarış. 4 ayrı takım etkinlikte yarışacak. Her takımda 3 tane jokey bulunuyor. Bugün itibariyle İngiltere, İrlanda, Avrupa ve diğer kıta ülkelerinden oluşan 4 takım var. Halis bunlardan Avrupa Takımı'nda yer alacak. Bizim için gurur verici bir koşu olacak. Halis'e bu davet geldiği için çok mutluyuz. Onun adına gururluyuz. Halis'e hepimiz adına başarılar diliyorum. Elinden gelenin en iyisini yapacağıma eminim. Sonucun güzel olacağını umuyorum."

ajansspor
Kullanıcı İmzası
http://www.sonspor.eniyiforum.net
Türk jokeye büyük onur! Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası