Son Dakika Spor Haberleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Son Dakika Spor Haberleri

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Diyarbakırspor ne yapmalı? Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
menager03
moderatör moderatör
menager03

Erkek
Yaş : Kayıt tarihi : 23/07/08 Mesaj Sayısı : 417 Nerden : afyon İş/Hobiler : Lakap :
MesajKonu: Diyarbakırspor ne yapmalı?   Diyarbakırspor ne yapmalı? Icon_minitimePerş. Tem. 31, 2008 12:39 am

Diyarbakırspor ne yapmalı?
Diyarbakırspor'un sezona eksi 6 puanla başlayacağının ve Boşnak futbolcu Mikiç'in alacağının 20 günde ödenmediği takdirde Yeşil- Kırmızılı kulübün bir alt kümeye düşürüleceğinin kesinleşmesinin ardından yaklaşık 2 milyon nüfuslu kentte büyük bir sessizlik baş gösterdi. "Kötü haber tez duyulur" dedikleri atasözü de bu olsa gerek...

Yönetim toplanıyor

TFF.'nin kararı Başkan Öktüren'e iletmesinin ardından Diyarbakırspor bir skandal haber ile yeniden haber sitelerinin manşetlerini süsledi. TFF. Diyarbakırspor'un lige eksi 6 puanla başlayacağını ve Mikiç'e olan 189 bin Euroluk borcunun 20 gün içerisinde ödenmemesi durumunda takımın TFF. 2. Ligine düşürüleceğini kararlaştırdı. Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Adnan Öktüren ise üstüne basa basa bu parayı 20 gün içerisinde ödemelerinin mümkün olmadığını söylüyor ve yarın yönetim kurulu olarak kulüp binasında bir basın toplantısı düzenleyeceklerini söylüyor.

İstifa çare değil

Diyarbakırspor yönetimi yarın büyük bir olasılıkla yarın toplu halde istifa edecek. Ne var ki, bu da çare değildir. En mantıklı yol bu paranın bir yerlerden bulunup ödenmesidir. Türkiye'nin önde gelen zenginlerinin arasında Diyarbakırlılarında bulunduğunu bilmeyen yoktur. Diyarbakırspor için 400 milyar lirayı bir araya getirmek bu insanlar için büyük bir Mevla değildir. Başkan öktüren ve yönetim kurulu üyelerinin zaman geçirmeden bu parayı bulmaları gerekiyor. Aksi halde bu takım 2. Lig’e düşürülecektir.

Yeni fikirler üretiliyor

Şu anda Diyarbakır’da herkes kendince bir fikir üretiyor Diyarbakırspor’a ilişkin… Mesela 35 trilyonun üstünde borcu olduğu tahmin edilen Diyarbakırspor’un feshedilmesi, 2. ligdeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİspor’un tüzük değişikliğiyle Yeni Diyarbakırspor’a veya Öz Diyarbakırspor’a dönüştürülmesi ve DİSKİ Spor’un da aynı şekilde Bağlar Vuralspor’u devralmasını önerenler bile var. Böylece Diyarbakırspor borçlardan tamamıyla arınmış olacak. Böyle bir şey kanunen olsa bile Belediye’nin DİSKİ Spor’u Diyarbakırspor’a vereceğini tahmin etmiyorum.

Tek çare var

Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Adnan Öktüren, bu konunun Diyarbakırspor’u aştığını ve artık bir kent meselesi konumuna geldiğini söylüyor. Başkan öktüren bu söylemde ne derece haklı bilemem. Ama, Diyarbakırspor’un yapması gereken tek şeyin bir an önce bu parayı bir yerlerden bulup ödemesidir diye düşünüyorum. Bu iş de Diyarbakırlı yöneticilerle işadamlarıyla biter diye düşünüyorum.

sporx
Kullanıcı İmzası
Diyarbakırspor ne yapmalı? Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası