Son Dakika Spor Haberleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Son Dakika Spor Haberleri

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Trabzon Aladdin Yakın'a emanet Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Haberci03
S.Moderatör S.Moderatör
Haberci03

Erkek
Yaş : Kayıt tarihi : 22/07/08 Mesaj Sayısı : 466 Nerden : Afyon İş/Hobiler : Lakap :
MesajKonu: Trabzon Aladdin Yakın'a emanet   Trabzon Aladdin Yakın'a emanet Icon_minitimeSalı Tem. 22, 2008 11:03 pm

Trabzon Aladdin Yakın'a emanet
Basketbol 2. Ligi'nde mücadele edecek Trabzonspor'da, başantrenörlük görevine getirilen Alaaddin Yakan, Trabzon'a geldi. Alpella'nın tüm haklarını alarak basketbol takımı oluşturan Trabzonspor'da, başantrenör Aladdin Yakın, kulübe gelerek asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ile görüştü.

Hacısalihoğlu, Yakan'a yeni görevinde başarılar dileyerek, ''Futbolda ülkenin 4 büyük takımından biri olan Trabzonspor'un basketbolda da faaliyet göstermesi, hem bu spor için, hem de kulübümüz için büyük faydalar sağlayacaktır. Başkan yardımcısı Saner Ayar ile bu konuda büyük bir gayret sarf ettik. İnşallah yeni sezon başarılarla dolu geçer'' diye konuştu.

Alaaddin Yakan ise ekibiyle birlikte Trabzon'da olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, ''Bu teklif bize yapıldıktan sonra hayatımda ilk defa kendimle ilgili bu kadar hızlı karar verdim. Saner bey ile görüştükten sonra kafamda hiçbir soru işareti kalmadan teklifi kabul ederek Trabzon'a geldim. Ben kararımı büyük bir mutlulukla verdim'' ifadelerini kullandı.

Ekibiyle birlikte 3 haftadır çalıştıklarını kaydeden Yakan, çok iddialı olduklarını, ekipteki Taner Günay'ın genç milli takım antrenörü ve Fikret Doğan'ın da uzun yıllar Efes Pilsen ile Fenerbahçe'de görev yapmış bir antrenör olduğunu vurguladı.

Ekipteki isimlere görev teklif ettiğinde hepsinin fazla düşünmeden olumlu cevap verdiğini kaydeden Yakan, şöyle konuştu:

''Enteresan bir şekilde Trabzon'a geldik. Yeni bir şehre gitmek ve yeniden başlamak, o şehir için bir şeyler üretecek olmak beni heyecanlandırıyor. Trabzon'da takımı üst seviyelere çekmek istiyoruz. Bunu başarırsak çok önemli işlere imza atacağımızı düşünüyorum. Ben en az 3 yıl burada kalmayı planlıyorum. 1 yıl sonra bırakırım düşüncesinde değilim. Antrenörlerimiz aileleriyle buraya gelecekler. Benim ailem de inşallah seneye gelecek. Kısacası buraya önemli izler bırakmaya geldik. Ben ve arkadaşlarım ayrılırken burası bir basketbol şehri olacak. Bizden sonra Trabzon'a gelecek bütün arkadaşları her yönüyle rahat ettirecek bir ortam ve adımızı bırakmak istiyoruz. Ben bu söylediklerimi başaracağımıza inanıyorum. Kendime ve ekibime güveniyorum.''
Kullanıcı İmzası
Trabzon Aladdin Yakın'a emanet Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası